Co oznaczają piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej?

Witam. Badanie usg piersi. Piersi obudowie tłuszczowo-gruczołowej. W piersi lewej na godz 1 , 1-2cm od otoczki dwa okrągławe 3mm hyporchogeniczne obszary. W piersi prawej zabrodawkowo,podobna zmiana o średnicy 4mm. Badaniem usg zmian ogniskowych litych nieuwidoczniono. Pod lewą pachą węzły chłonne o śr. 12-13 mm, pod prawą pachą węzły chłonne o śr.14-15mm. Radiolog kazała zgłosić sie do lekarza. badanie robione w Polsce ,mieszkam za granica. Czy to może być coś poważnego? Lecieć szybko do lekarza.Czy na spokojnie potraktować sprawę.? Dziekuje za wszelką odpowiedz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ze względu na zmiany w badaniu usg piersi i powiększenie węzłów chłonnych powinna Pani w miarę szybko skontaktować się z lekarzem specjalistą. Oczywiście te zmiany i powiększone węzły chłonne mogą być spowodowane wieloma przyczynami, dlatego potrzebna jest konsultacja.