Co oznaczają poszczególne składniki mleka modyfikowanego?

Chciałam się dowiedzieć co to jest cholina, inozytol, karnityna, tauryna, nukleotydy i jak one wpływają na organizm niemowląt i dzieci bo są składnikami niektórych mieszanek mleka modyfikowanego

Cholina to związek witaminopochodny, dawniej zaliczany do grupy witamin B. Najnowsze badania wykazują, że może być konieczna dla właściwego rozwoju mózgu, działania wątroby i zapobiegania nowotworom. Inozytol bierze udział w przenoszeniu sygnałów nerwowych i reguluje działanie enzymów. Część inozytolu uczestniczy w metabolizmie glukozy. Działa podobnie jak cholina. Jest bardzo ważny dla prawidłowego wzrostu włosów. Działa także uspokajająco. Pełni bardzo ważną rolę w powstawaniu lecytyny oraz w metabolizmie tłuszczów i cholesterolu. L-karnityna bierze udział w regulacji poziomu tłuszczów w organizmie oraz jest niezbędna przy przemianach energetycznych. U dzieci, u których wykryto genetycznie uwarunkowany niedobór L-karnityny, zauważono osłabienie siły mięśni oraz zmiany w mięśniu sercowym (kardiomiopatię). Tauryna to aminokwas, który występuje w stanie wolnym w organizmie. bierze udział w trawieniu tłuszczów, regeneracji mięśni po wysiłku, wzmacnia siłę skurczu serca, ma działanie detoksykujące. Tauryna stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, wpływa na funkcje poznawcze mózgu. W rozwijającym się mózgu dziecka stężenie tauryny jest wyjątkowo wysokie. Nukleotydy to składniki kwasów nukleinowych DNA i RNA. Jako podstawowe składniki budulcowe są potrzebne do powstawania nowych komórek. Uczestniczą także w funkcjonowaniu układu odpornościowego.