Co oznaczają takie wyniki tomografii klatki piersiowej?
co oznaczaj a wyniki tomografi klatki piersiowej Drobny bliznowaty pozapalny guzek wlk. 2mm obwodowo w S2P - bez znaczenia . Wąskie pasma zwłóknień w S5L i S9L. Wąskie pasma niedodmowe w S10P i S10L. Poza tym miąższ płucny prawidłowo powietrzny, bez innych zmian ogniskowych, bez zmian naciekowych i bez zmian śródmiąższowych Wnęki płucne prawidłowe , drzewo oskrzelowe bez widocznych zmian. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych cech patologicznego powiększerna nie wykazują. Duże naczynia śródpiersia bez zmian patologicznych . Tętnice płucne i ich gałęzie płatowe oraz segmentarne prawidłowo wypełniają się kontrastem Pozostałe struktury śródpiersia badaniem TK również prawidłowe. Części kostne bez zmian Wyraźne stłuszczenie miąszu wątroby jej gęstość wynosi 30jH Poza tym obraz nadbrzusza obiętego badaniem jest prawidłowy.

MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. W tym badaniu oprócz stłuszczenia wątroby nie ma nic nieprawidłowego. Radziłbym udac sie z tym wynikiem do lekarza który zlecał Panu to badanie.