Co oznaczają te nadmiernie upowietrznione płuca?
Witam , własnie odebrałem zdjecie RTG klatki piersiowej z takim opisem ,Płuca nadmiernie upowietrznione , bez zmian naciekowych .Przepona wolna .serce nipowiększone.Aorta w normie , co oznaczaja te nadmiernie upowietrznione płuca ? czy to zrozedma ? dodam że mam 27 lat , przeraża mnie ze w tk młodym wieku moge mieć rozedme ..

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik wskazuje na rozedmę płuc. Być może potrzebne będą dodatkowe badania, np. TK płuc. Sugeruję wizytę u pulmonologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!