Co oznaczają te objawy neurologiczne u 25-latki?

Zaczęło się w połowie września od zdrętwiałego opuszka kciuka. Trwało to przez tydzień.Po tym czasie zaczęło do tego dochodzić coraz więcej objawów. Nocne ataki bólu pojawiające się w łokciu oraz nadgarstku. Zdrętwiałe palce I,II,IV,V w palcu III pojawiał się wtedy ból. Udałam się do ortopedy który stwierdził lekkie zapalenie łokcia przepisał Biofenac 100mg oraz ALAnerv i kazał zrobić EMG. W oczekiwaniu na termin badania zmieniły się objawy. Ataki które pojawiały się w nocy, zaczęły się również w dzień. Przy atakach pojawiło się uczucie jakby ktoś polewał dłoń wrzątkiem. Pojawił się też większy ból w nadgarstku i większe drętwienie dłni podczas prostych czynności takich jak jedzenie i pisanie. Drętwienie zmieniało się w chwilowy ból ok 20 min i chwilami pojawiała się”blokada” która nie pozwalała mi złożyć ręki w pięść. Badanie EMG Cechy uszkodzenia nerwu pośrodkowego prawego na poziomie nadgarstka- lekkiego stopnia zespół cieśni nadgarstka Odcinkowe uszkodzenie nerwu łokciowego prawego w okolicy rowka- 2cm proksymalnie do nadkłykcia- zmiany początkowe, niewielkiego stopnia widoczne jednie w badaniu metodą krótkich segmentów. Wizyta u neurologa potwierdziła tylko to co pokazaly wyniki EMG. Lekarz przepisał Milgamma 100, draż., 100 mg 100 mg oraz Versatis, plaster leczniczy, 50 mg/g . Mój ortopeda kazał mi się umówić na zabieg cieśni nadgarstka ale jeszcze przed nim udać się do Chiropraktyka. Chiropraktyk popracował z szyją, barkami, łokciach i nadgarstku. Ból ustąpił chwilowo jednak w nocy wróciło wszystko do stanu przed wizytą. Dodatkowo stwierdził że dla niego wygląda to tak jakbym miała przepuklinę odcinka szyjnego. Ortopeda kazał odmówić zabieg i przyjął mnie na wizyte w szpitalu gdzie zrobił mi RTG odcinka Szyjnego oraz ręki. RTG pokazało dyskopatię c6 i c7, zniesiona lordoza. Dał skierowanie na Rezonans Magnetyczny. Z objawów doszedł ten sam ból ogólnie wszystko co w ręce prawej pojawiło się także w ręce lewej. Przy zgięciu dłoniowym , grzbietowym,przy odwiedzeniu dokłokciowym i promieniowym pojawia się uczucie przechodzącego prądu i chwilowe mrowienie. Ból prawej ręki nie pozwala spać, po zażyciu ketonalu lub innych mocnych środków udaje mi się przespać 3-4 godziny. Dodatkowo przez cały czas w palcach I, II, III opuszki palców są cały czas zdrętwiałe, praktycznie nie ma w nich czucia, ostatnio się oparzyłam i nawet tego nie poczułam dopiero jak wyskoczyły pęcherzyki to zauważyłam, że coś jest nie tak. Trzymanie dugopisu, żeby coś napisać graniczy z cudem, a podpis wygląda jakby pisało dziecko w przedszkolu. Dodatkowo pojawiło się uczucie w policzkach tak jakby po znieczuleniu u dentysty. Pojawia się to kilka razy dziennie po kilka minut. Rezonans Magnetyczny : Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w przekrojach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1, T2, STIR. Dane ze skierowania: Dyskopatia C6-C7. Trzony kręgów szyjnych o prawidłowej wysokości, o prawidłowym kształcie, bez patologicznych sygnałów. Prawidłowe sygnały krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa. Drobne zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach międzywyrostkowych, poza tym stawy nie zmienione. Nie stwierdza się istotnych protruzji tarcz międzykręgowych, kanał kręgowy i otwory międzykręgowe o zachowanej rezerwie objętościowej. Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów. Tkanki miękkie okołokręgosłupowe bez uchwytnej patologii. Wnioski: Niewielkie zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach międzywyrostkowych. Poza tym obraz MR kręgosłupa szyjnego w granicach normy. Co mogę jeszcze zrobić żeby dowiedzieć się co mi jest? Do jakiego innego lekarza się udać lub jakie badania zrobić.?

Opisane objawy i wyniki badań wskazują na uszkodzenie nerwu pośrodkowego, elementy zespołu cięśni nadgarstka i niewielką dyskopatię kregosłupa szyjnego na poziomie C5-C6 ; Wykonana szeroka diagnostyka zaproponowane leki Moze rozważyć odciążenie ortezę ?

" EMG. Lekarz przepisał Milgamma 100, draż., 100 mg 100 mg oraz Versatis, plaster leczniczy, 50 mg/g . Mój ortopeda kazał mi się umówić na zabieg cieśni nadgarstka ale jeszcze przed nim udać się do Chiropraktyka. Chiropraktyk popracował z szyją, barkami, łokciach i nadgarstku. Ból ustąpił chwilowo jednak w nocy wróciło wszystko do stanu przed wizytą. Dodatkowo stwierdził że dla niego wygląda to tak jakbym miała przepuklinę odcinka szyjnego. Ortopeda kazał odmówić zabieg i przyjął mnie na wizyte w szpitalu gdzie zrobił mi RTG odcinka Szyjnego oraz ręki. RTG pokazało dyskopatię c6 i c7, zniesiona lordoza. Dał skierowanie na Rezonans Magnetyczny. Z objawów doszedł ten sam ból ogólnie wszystko co w ręce prawej pojawiło się także w ręce lewej. Przy zgięciu dłoniowym , grzbietowym,przy odwiedzeniu dokłokciowym i promieniowym pojawia się uczucie przechodzącego prądu i chwilowe mrowienie. Ból prawej ręki nie pozwala spać, po zażyciu ketonalu lub innych mocnych środków udaje mi się przespać 3-4 godziny. Dodatkowo przez cały czas w palcach I, II, III opuszki palców są cały czas zdrętwiałe, praktycznie nie ma w nich czucia, ostatnio się oparzyłam i nawet tego nie poczułam dopiero jak wyskoczyły pęcherzyki to zauważyłam, że coś jest nie tak. Trzymanie dugopisu, żeby coś napisać graniczy z cudem, a podpis wygląda jakby pisało dziecko w przedszkolu. Dodatkowo pojawiło się uczucie w policzkach tak jakby po znieczuleniu u dentysty. Pojawia się to kilka razy dziennie po kilka minut. Rezonans Magnetyczny : Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w przekrojach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1, T2, STIR. Dane ze skierowania: Dyskopatia C6-C7. Trzony kręgów szyjnych o prawidłowej wysokości, o prawidłowym kształcie, bez patologicznych sygnałów. Prawidłowe sygnały krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa. Drobne zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach międzywyrostkowych, poza tym stawy nie zmienione. Nie stwierdza się istotnych protruzji tarcz międzykręgowych, kanał kręgowy i otwory międzykręgowe o zachowanej rezerwie objętościowej. Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów. Tkanki miękkie okołokręgosłupowe bez uchwytnej patologii. Wnioski: Niewielkie zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach międzywyrostkowych. Poza tym obraz MR kręgosłupa szyjnego w granicach normy. EMG. Lekarz przepisał Milgamma 100, draż., 100 mg 100 mg oraz Versatis, plaster leczniczy, 50 mg/g . Mój ortopeda kazał mi się umówić na zabieg cieśni nadgarstka ale jeszcze przed nim udać się do Chiropraktyka. Chiropraktyk popracował z szyją, barkami, łokciach i nadgarstku. Ból ustąpił chwilowo jednak w nocy wróciło wszystko do stanu przed wizytą. Dodatkowo stwierdził że dla niego wygląda to tak jakbym miała przepuklinę odcinka szyjnego. Ortopeda kazał odmówić zabieg i przyjął mnie na wizyte w szpitalu gdzie zrobił mi RTG odcinka Szyjnego oraz ręki. RTG pokazało dyskopatię c6 i c7, zniesiona lordoza. Dał skierowanie na Rezonans Magnetyczny. Z objawów doszedł ten sam ból ogólnie wszystko co w ręce prawej pojawiło się także w ręce lewej. Przy zgięciu dłoniowym , grzbietowym,przy odwiedzeniu dokłokciowym i promieniowym pojawia się uczucie przechodzącego prądu i chwilowe mrowienie. Ból prawej ręki nie pozwala spać, po zażyciu ketonalu lub innych mocnych środków udaje mi się przespać 3-4 godziny. Dodatkowo przez cały czas w palcach I, II, III opuszki palców są cały czas zdrętwiałe, praktycznie nie ma w nich czucia, ostatnio się oparzyłam i nawet tego nie poczułam dopiero jak wyskoczyły pęcherzyki to zauważyłam, że coś jest nie tak. Trzymanie dugopisu, żeby coś napisać graniczy z cudem, a podpis wygląda jakby pisało dziecko w przedszkolu. Dodatkowo pojawiło się uczucie w policzkach tak jakby po znieczuleniu u dentysty. Pojawia się to kilka razy dziennie po kilka minut. Rezonans Magnetyczny : Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w przekrojach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1, T2, STIR. Dane ze skierowania: Dyskopatia C6-C7. Trzony kręgów szyjnych o prawidłowej wysokości, o prawidłowym kształcie, bez patologicznych sygnałów. Prawidłowe sygnały krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa. Drobne zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach międzywyrostkowych, poza tym stawy nie zmienione. Nie stwierdza się istotnych protruzji tarcz międzykręgowych, kanał kręgowy i otwory międzykręgowe o zachowanej rezerwie objętościowej. Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów. Tkanki miękkie okołokręgosłupowe bez uchwytnej patologii. Wnioski: Niewielkie zmiany wytwórcze na krawędziach stawowych w stawach między wyrostkowych. Poza tym obraz MR kręgosłupa szyjnego w granicach normy. " ; Pełna ocena po pełnej konsultacji neurologicznej !

Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna Ważny tryb życia i pracy Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc Pozdrawiam i zapraszam