Co oznaczają te objawy po powiększeniu ust?

Dzień dobry. Poddałam się zabiegowi powiększania ust. Usta powiększam od kilku lat , a pierwszy raz wystąpiły takie objawy. Opuchlizna była spora natomiast zmniejsza się systematycznie i po 48 h od zabiegu usta wyglądają już dobrze(brak opuchlizny). Wystąpiły niestety podczas pierwszych 24 h objawy: zawroty glowy, lekkie mdłości, osłabienie, kołatanie serca. Te objawy się aktualnie uspokajają ale usta swędzą mimo, ze wyglądają bardzo dobrze. Czy powinnam się niepokoić? Co mogło się stać , ze takie objawy wystąpiły ? Dodam, że dwa tygodnie przed zabiegiem byłam szczepiona przeciwko covid - objawy po powiększaniu ust były bardzo zbliżone do tych po szczepieniu.

Objawy sugerują cechy alergii na preparat. Czy wie Pani jaki produkt podano? Czy wcześniej był podawany ten sam wypełniacz.

Ostatnie wypełnienie wykonano niedługo po szczepieniu a od wielu miesięcy zwraca się uwagę na to aby odległość między szczepieniem a wypełnieniem wydłużać. Objawy te sugerują konieczność zgłoszenia się do lekarza. Nie bagatelizowałabym.