Co oznaczają wyniki badań tarczycy u 37-latki?

Bardzo proszę o interpretację ust,strasznie się martwię a wizyta dopiero za 1,5 tym. Tarczyca symetryczna powiększona o wymiarach Prawy płat 13x12x41mm Lewy płat 13x12x42mm Tarczyca niejednorodna o nierównych obrysach zewn. z rozsianymi hypoechoennymi ogniska językowymi o tym. 4-6 mm w obu opłatach. Morfologia,Corp i ob w normie Tsh 3,23 Czy to rak?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na podstawie badania usg nie da się stwierdzić choroby nowotworowej. Lekarz na podstawie wyniku, Pani dotychczasowych dolegliwości oraz oceny stanu klinicznego decyduje o leczeniu i dalszej diagnostyce. Dlatego należy spokojnie poczekać na umówioną wizytę a wszelkie Pani wątpliwości wyjaśni Pani lekarz.