Co oznaczają wyniki badania tarczycy u 24-latka?

Mam 24 lata, 120KG wagi i leczyłem się na tarczyce ( Hashimoto ) Robiłem ostatnio badania i mam wynik 3.2 gdzie norma oznaczona na badaniach jest od 0.25 do 4.9. Moje pytanie - Czy w takim razie mój wynik jest w normie i powinienem przestać się leczyć? Zaznaczam, że mimo przepisanych leków, przestałem je brać od długiego czasu, a wynik jest jaki jest.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

To, że wynik TSH jest w granicach normy, nie oznacza, że może Pan przerwać kurację. W takim wypadku najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pan ze swoim lekarzem prowadzącym.