Co oznaczają wyniki cholesterolu i morfologii?

Witam. Robiłam badania krwi, morfologia, próby wątrobowe, nerki, glukoza, mocz wszystko w normie. Tarczyca TSH trochę słaba ale w normie, oprócz cholesterolu, wyszło że mam podwyższony: Całkowity 259 norma 200 HDL 50 norma 40-60 LDL 181 norma 100 Trójglicerydy 208 norma 200. (Normy według laboratorium w którym robiłam badania) Pani doktor przejrzała wyniki i od razu przepisała mi leki statyny. Wolałabym najpierw spróbować dietą i ćwiczeniami zbić ten cholesterol. Nie palę nie piję alkoholu, nie jem zbyt tłusto, jestem aktywna fizycznie,leczę się na zaburzenia lękowo depresyjne biorę antydepresanty. Chciałabym jeszcze z innym lekarzem skonsultować te wyniki, czy przy takich normach trzeba brać już leki, czy warto spróbować najpierw obniżyć dietą i ćwiczeniami?

Lek. Paweł Szadkowski

Jak najbardziej może Pani zacząć stosować dietę ubogocholesterolową oraz regularne ćwiczenia fizyczne, a badania powtórzyć za kilka miesięcy i ocenić, czy uległy poprawie. Przy braku poprawy - proszę rozpocząć leczenie.