Co oznaczają zagęszczenia pozapalne w obu wnękach?
Witam Odebralam wynik zdjecia rtg klatki piersiowej P-A.Co oznacza zapis:zagęszczenia pozapalne w obu wnekach.Pluca bez zmian ogniskowych.Nadmienie iz kaszel meczy mnie od pol roku natomiast w badaniu osluchowym lekarz twierdzi ze wszystko jest dobrze.Kaszel coraz bardziej jest duszacy.Bardzo prosze na pidstawie opisanych informacji wytlumaczyc mi co mi jest jak bardzo jest to trozne i czy mialam lub bede miala zapalenie pluc.Bo mam nadzieje ze nie przerodzi sie to w jakis nowotwor.Bardzo prosze o odpowiedz

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zagęszczenia pozapalne mogą świadczyć o przebytym w przeszłości zapaleniu płuc, ale żeby zinterpretować wynik należy go zestawić z obrazem klinicznym i w tym celu musi Pani udać się do lekarza kierującego.