Co oznaczają zaparcia i rozwolnienie przy PCOS?

Witam, mam dość problematyczną przypadłość. Choruje na PCOS, mam insulinooporność. Przyjmuje metformine (1 2), witamine b6 (2 2), luttagen (1 1) w PIK 3. I mam problem z wypróżnieniem. Potrafi byc tak, ze przez kilka dni nic, a potem rozwolnienie - jak rano zacznę tak wieczorem sie skończy. I potem znów od nowa. Nie wiem w czym tkwić może przyczyna. Czy tabletki i to w jakiej ilości przyjmowane, czy jedzenie, a może to wina jelit? Bardzo proszę o pomoc. Do lekarza idę dopiero za kilka dni a chce sobie jakoś pomóc

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie łączyłbym tych biegunek z zespołem policystycznych jajników i insulinoopornością. Najprawdopodobniej jest to problem niezależny. Być może jest to zespół czynnościowy - np. zespół jelita drażliwego, ale jego diagnostyka wymaga czasu. Jeżeli objawy nadal będą się utrzymywały polecam wizytę u gastroenterologa, w celu dokładnego zebrania wywiadu i badania lekarskiego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.