Co pomoże obniżyć cukier cukrzykowi 50-letniemu?

Witam. Chciałam zapytać co pomaga obniżyć cukier cukrzykowi po 50-tce oprócz leków i insuliny? Mój tata zażywa leki na obniżenie cukru ale czasami nie pomagają. Jakie owoce powinien jesc, pić lub warzywa? Czy soczki z warzyw pomogą? Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Magdalena.

Leczenie cukrzycy polega na stosowaniu diety i wysiłku fizycznego oraz przyjmowaniu leków. Trzeba pamiętać, że owoce zawierają dużo cukru, jeśli więc cukry sa wysokie, to w ogóle nie należy ich jeść, a trzeba zastąpić je warzywami - takimi, które zawierają jak najmniej skrobii.
Wskazane są więc warzywa liściaste - sałaty, kapusta - w postaci surówek, chude mięso, kasze.
Trzeba tez pamiętać, że wszystkie produkty mączne bardzo podwyższają poziom cukru.
Kompleksowym leczeniem cukrzycy zajmują się lekarze diabetolodzy.

Witam, jedynym skutecznym sposobem redukcji cukru jest zastosowanie zbilansowanej diety składającej się z 5 posiłków każdego dnia.
Nie da się wyregulowac cukru stosując jedną złotą zasadę odżywiając się przy tym nieprawidłowo samo wdrożenie soków nie pomoże może wręcz zaszkodzić jeśli ilość węglowodanów podanych w diecie zostanie przekroczona.