Co powoduje kołatanie serca u 25-latki?

Witam. Mam 25lat. Kobieta. Od pewnego czasu mam kolatania serca. Dwa razy juz mialam tetno 120 i bylam na izbie przyjec. Robilo mi ekg i wyszlo wszystko ok. Dostalam przekaz do kardiologa i czekam na wizyte. Oraz badania na tarczycetylko tsh.Czy wynik tsh jesli jest w normie to wszystko jest ok? Czy warto sie udac do endokrynologa? Myslalam tez ze to nerwica bo przez te kolatanie serca mam stres zwiazany z tym. Czuje ucisk w gardle i mam biegunki oraz spiety brzuch.

Witam serdecznie, na razie nie ma się czym martwić.
To mógłbyć przypadkowy skok spowodowany jakąś chwilową kumulację stresu.
Jeżeli tsh i ekg będę w porządku
to powinna Pani zbadać swój poziom stresu, konsultując psychoterapeutę.
Pozdrawiam

Witam Panią
Bardzo często stres i napięcie nerwowe wywołują
kołatanie serca i reakcję ze strony układu pokarmowego
objawiającą się biegunką, bólem i skurczami żołądka
oraz innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.
Jeżeli stres utrzymuje się, to warto skorzystać z pomocy
psychologicznej, gdyż długotrwały stres może prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie