Co powoduje nawracające nieżyty nosa?

Witam.Moja trzy letnia córka przynajmniej raz w miesiącu ma zatkany nos.Z tego zatkanego nosa po dwóch dniach zaczyna się kaszel.Do tej pory udawało się wyleczyć inhalacjami i kroplami do nosa.Obecnie kaszel jest tak silny że nic nie działa i kończy się antybiotykiem.Co może być przyczyną tych infekcji.Dodam że alergologicznie jest ok.

Możliwe że ma przewlekły stan zapalny nosa , czasami związany z krzywa przegrodą nosa. Warto skonsultować z laryngologiem , zrobić usg zatok. Mogą to też być ropne migdały które sieją i powodują ciągłe katary. A może w rodzinie ktoś jest nosicielem jakiś bakterii? Ma ropne migdały itp. i ciągle zaraża dziecko? Warto zrobić wymazy z gardła. Zrobić ASO ,morfologię , poziom żelaza. Poza tym trzeba wzmacniać odporność dziecka . Podawanie Witaminy D3 to konieczność !!!! (Vigantol 2 krople dziennie ), spacery na świeżym powietrzu,