Co powoduje podwyższony poziom cukru i co oznacza wynik badania hemoglobiny glikowanej HbA1C?

Witam, jestem w 32 tc i jest to moja druga ciąża. W badaniach wyszło że mam cukrzycę ciążową. Diabetolog kazał mi przejść na dietę bazującą na wymiennikach węglowodanowych. Odrzuciłam całkowicie wszystkie zakazane pokarmy. Powinnam jeść 7 posiłków dziennie ale jem tylko 4. W ciągu dnia poziom cukru jest w normie a rano na czczo ta norma jest zawsze przekroczona. Powinnam mieć między 70-90 a mój wskaźnik pokazuje 93 czasem 95. Dlaczego tak się dzieje.? Diabetolog zlecił badania hemoglobiny glikowanej HbA1C wynik wyszedł 5,1 oraz witaminy 25-OH D3 i tu wynik jest 34,8. Co to oznacza?

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania hemoglobiny glikowanej i witaminy D3 są w normie. Jeśli chodzi o glukozę na czczo, wynik jest przekroczony nieznacznie. Może to wynikać z tego, że nie je Pani odpowiedniej ilości posiłków dziennie. Sugeruję zastosować się dokładnie do zaleceń diabetologa. Pozdrawiam!