Co przewlekle stosować, aby objawy zniknęły?

dzień dobry, Choruję na GERD i przepuklinę rozworu przełykowego. Dwa latat temu miałem nadżerki i zapalenie scian żoładką. Po wprowadzeniu IPP, zmiany diety itd. nadżerki zniknęły i kwaśne odbijania, ból w klatce i duszności. Czasami mam zgagę i przyjmuję wtedy Emanera 20mg wg. zaleceń lekarza. Niestety cały czas mam zaczerwienione gardło, nie boli i nie piecze, ale cały czas jest czerwone, mam też grudki chłonne. Co przewlekle stosować aby objawy zniknęły?? ł. Glimbax nie pomaga..

Lek. Katarzyna Szymczak

Moze tylko się panu wydaje, do rozważenia wizyta u laryngologa.
Pozdrawiam