Co robić, gdy skróciłam przerwę w przyjmowaniu tabletek?

Przez nieuwagę zaczęłam kolejne opakowanie tabletek dzień wcześniej niż powinnam. Dodatkowo zapomniałam wziąć 13. tabletkę. Zorietowałam się dopiero 2 dni później. Czy powinnam brać tabletki przez 21 dni, tak jak zwykle czy uzupelnic tę przerwę biorąc ostatnią tabletkę 22. dnia? Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy takim zachowaniu? Dodam, że od 8. tabletki odbywałam stosunek niemal codziennie przez 10 dni, raz z dodatkowym zabezpieczeniem, raz nie. Czy jeśli nie zaszłam w ciążę, to krwawienie z odstawienia może wystąpić później niż zawsze? U mnie występuje po 4 dniach od ostatniej tabletki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Przerwę pomiędzy opakowaniami można bezpiecznie skracać (nie można natomiast wydłużać).
2. Pominięcie tabletki w 2 tygodniu w zasadzie jest niegroźne.
W związku z powyższym ryzyko zajścia w ciążę nie jest zwiększone.
3. Jeśli mimo wszystko zaszła Pani w ciążę, to krwawienie może się pojawić później lub wcale nie wystąpić.