Co robić, jeśli dziadek jest agresywny?

Witam, problem z agresją w rodzinie, konkretnie chodzi o starsza osobę-dziadka, terroryzuje on rodzinie, wyzywa wszystkich, nie szanuje, oskarża o kradzieże, grozi wyrzuceniem z domu.. Wszyscy nie wytrzymują już psychicznie. Co robić?

Dzień dobry,
nie wiem w jakim wieku jest dziadek, możliwe, że jest jakiś problem psychologiczne, np. nadużywanie alkoholu, czyli uzależnienie, potrzebna jest szczegółowa diagnostyka i kompleksowe leczenie problemu. Dziadek stosuje przemoc wobec rodziny to podlega karze, można wszcząć procedurę niebieskiej karty, zgłosić problem na policji.
Pozdrawiam serdecznie