Co robić, jeśli nie ma krwawienia w ciągu 7-dniowej przerwy?

Witam, biorę dane tabletki antykoncepcyjne już około 2 lat, zawsze dostawałam krwawienie z odstawienia w 5. dniu przerwy. Dziś jest 6. dzień przerwy, a krwawienia ciągle nie ma. Czy krwawienie może wystąpić w 7. dniu? Jak nie wystąpi powinnam zacząć nowe opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych może wystąpić wiele działań niepożądanych, miedzy innymi skąpe krwawienia lub ich zupełny brak. Jeżeli w danym cyklu krwawienie w ogóle się nie pojawia, przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykonać test ciążowy. Jeśli wypadnie negatywnie, należy rozpocząć nowe opakowanie w planowanym terminie.