Co robić w przypadku ciśnienia 220/ 120?

Mierzyłem w domu wczoraj kilkukrotnie ciśnienie, wskazywało ono 220/ 120 co mam robić? Chciałbym zauważyć ze sie dobrze czułem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest wtedy pilna wizyta u lekarza, takie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne. Do tego sugeruję założyć dzienniczek ciśnienia, mierzyć przynajmniej dwa razy dziennie i zapisywac, potem kontrola u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam