Co robić z luźnymi stolcami?

Witam, mam 27 lat, od 3 lat luźne stolce, jak pójdę do toalety, to potem muszę co 30 min chodzić, takie niepelne wypróżnienia mam, nie mam boli brzucha, ostatnio byłem u gastrologa, badanie peructrum nie wykazało nic, lękasz wydotykal brzuch i przepisał xifaxan debretin i prokitoo, wszystko przeszło, po wykorzystaniu xifaxanu wszystko wróciło, 3tyg było super, potem znów to samo, co mam zrobić? Mam skorzystać jeszcze z wizyt u gastrologa? Czy od razu mam sobie kolanoskopia wykonać, już sam nie wiem, dodam że jestem kierowca zawodowym, często wstrzymywałem defekcjie i myślę że przez to mi się tak stało. Proszę o odpowiedź i dziękuję

Bardzo możliwe, że źródłem Pana przypadłości są nietolerancje pokarmowe. Sugeruję tzw. dietę eliminacyjną, która polega na ograniczeniu przyjmowania pokarmów do samych warzyw zielonych i stopniowe poszerzanie jadłospisu o kolejne grupy produktów. Jeżeli zaobserwuje Pan nawrót dolegliwości po wprowadzenie danego pokarmu (np. przetworów mlecznych), pozna Pan przyczynę objawów. Mimo wszystko powinien kontynuować Pan diagnostykę, w tym badania obrazowe (gastro i kolonoskopia). Warto rozważyć suplementację probiotykami.