Co robić z tym bólem kręgosłupa u 24-latki?

Witam. Od 2,5 roku zmagam się z silnymi bólami kręgosłupa w odcinku piersiowym. Problemy zaczęły się po cesarskim cięciu. Pierwsze 6 miesięcy po urodzeniu dziecka miałam tak silne bóle ze nie mogłam oddychać czułam jakby ktoś mi miażdżył żebra, przy czym traciłam czucie w nogach i nie mogłam chwycić szklanki. Po wizycie w szpitalu dostawałam leki przeciw zapalne i przeciwbolewe po tym jak stwierdzono u mnie zapalenie nerwów... Od tamtego czasu ból towarzyszy mi codziennie, jest on czasami tak silny ze nie mogę chodzić bo każdy ruch to niesamowity ból. Aktualnie dolegliwości nasilają się a ja jestem bezsilna gdyż żaden lekarz nie chce mnie wysłać na jakiekolwiek badania. Mam wszystkie objawy jakie towarzyszą przepuklinie kręgosłupa aczkolwiek nie jestem lekarzem żeby to stwierdzić. Ból pleców odbiera mi możliwość normalnego funkcjonowania. Jestem bezradna po ostatniej wizycie u lekarza usłyszałam że mam iść do psychologa bo sobie wymyślam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie jestem w stanie ustosunkować się do słów lekarza, ponieważ, by zdiagnozować przepuklinę kręgosłupa czy chorobę zwyrodnieniową konieczne są badania. Zarówno ciąża, jak i poród rozwiązany przez cesarskie cięcie nie powinny bezpośrednio wpłynąć na pojawienie się takich dolegliwości – niezależnie od ich przyczyny. Więcej o przepuklinie kręgosłupa pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Ponieważ jednak nie sposób wykluczyć przyczyn psychosomatycznych Pani cierpienia, warto przede wszystkim zgłosić się bezpośrednio do specjalisty – neurologa lub ortopedy, którzy za pomocą badania fizykalnego będą w stanie ocenić, czy problem Pani dolegliwości tkwi w kręgosłupie. Jeżeli tak, z pewnością zostanie Pani skierowana na rezonans magnetyczny, który jest badaniem najdokładniejszym i najbardziej pomocnym w diagnostyce m.in. schorzeń i urazów kręgosłupa. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa.

Jeżeli jednak taka hipoteza zostanie wykluczona, warto rozważyć konsultacje u psychologa, zwłaszcza że to zasugerował Pani lekarz, który, jak zakładam, lepiej zna Pani sytuację.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.