Co robić z tym bólem podbrzusza i parciem na stolec?
Dzień dobry. Mam problem z bólem nerek, bólem podbrzusza, parciem na mocz i skąpomoczem. Dolegliwości bólowe doskwierają mi codziennie. Dodam, iż jestem w 18tc. Byłam u swojego ginekologa około 3 tygodnie temu, wykonano mi usg nerek oraz posiew moczu. Nic nie wykazał. Lekarz zasugerował ze może dziecko uciska mi pęcherz, ale czuje ze to nie to… mam odczucia podobne jak przy zapaleniu pęcherza i nawet delikatnej kolce nerkowej… skoro nic nie wyszło w badaniach to co mogę zrobić? Pije już 3 litry wody dziennie ale to pomaga na chwile, a na następny dzień problem powraca. Pomocy!

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
ciężko jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną Pani dolegliwości. Skoro badania wyszły w porządku i lekarz stwierdził, że można wykluczyć problemy z nerkami oraz ewentualną infekcję intymną, to może faktycznie takie sytuacje spowodowane są przez dziecko, które uciska na pęcherz.
Taka sytuacja jest dość powszechna u kobiet w ciąży i zazwyczaj nie wiąże się z jakimś większym niebezpieczeństwem dla zdrowia. Zaleca się picie dużej ilości wody, a także ćwiczenia mięśni Kegla.
Dla pewności może Pani powtórzyć badania w kierunku wykrycia ewentualnych problemów z nerkami, ponieważ jeżeli by się okazało, że takowy istnieje, to może zagrozić prawidłowemu rozwojowi dziecka, a także Pani zdrowiu. Można też wykonać ogólną morfologię krwi oraz USG układu moczowego.