Co robić z tym łuszczeniem skóry z palców?

Dzień dobry Z palców u prawej ręki łuszczy mi się naskórek. Zaczęło się od małych swędzących krostek, podchodzących wodą na serdecznym palcu prawej ręki. Teraz natomiast naskórek zaczął pękać i się złuszczać. Palce są lekko zaczerwienione, nic mnie nie boli, ani szczypie, ale występuje nieprzyjemne swedzędzenie. Co może być tego powodem.

Szanowna Pani, przyczyną zmian może być kontakt skóry z czynnikami drażniącymi, alergizującymi. Mogą to być środki chemiczne, detergenty, biżuteria itp. Bardzo ważne jest w tej sytuacji unikanie czynników, które mogą podrażniać skórę i wywoływać taki stan. Zalecam ocenić, czy w ostatnim czasie nie zmieniała Pani środków do pielęgnacji dłoni, płynu do mycia naczyń itd. Jeżeli dolegliwości mimo eliminacji będą się dalej utrzymywać, zalecam konsultację z lekarzem dermatologiem. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany. Jeśli zajdzie konieczność zleci wykonanie dodatkowych badań, np. w kierunku grzybicy skóry gładkiej. Na tej podstawie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Polecam również przeczytać artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/egzema-na-dloniach.

Życzę dużo zdrowia.