Co robić z tym zgrubieniem w obrębie stopy?

Witam, Kilka dni temu zaobserwowałem zgrubienie z boku prawej stopy, na wysokości podeszwy. Kształtem przypomina pęcherz, z tym, że umiejscowiony jest on stosunkowo głęboko pod skórą, jest praktycznie nieruchomy. Problem zaczął być tym bardziej dokuczliwy, ponieważ ta narośl zaczęła mi od wczoraj sprawiać pewien ból m.in. podczas zakładania butów, a nawet przy lekkim naciskaniu na to miejsce. Jest się czym martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgrubienie, które Pan opisuje może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak uraz lub stan zapalny. W celu postawienia dokładnej diagnozy, powinien się Pan udać do lekarza i wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia krwi i tomografia komputerowa stopy.

Jeśli to zgrubienie pojawiło się po urazie, może to być skutek zranienia mięśni, ścięgien lub kości stopy. W takiej sytuacji warto unikać naciskania na to miejsce i zastosować zimne okłady na miejsce bólu.

W przypadku stanu zapalnego, to może on być objawem choroby, takiej jak zapalenie stawów, zapalenie ścięgien lub zapalenie kaletki maziowej. W takim przypadku stosuje się leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Zalecamy kontakt z ortopedą.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-bolem-stopy-po-urazie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-bol-w-srodku-stopy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.