Co robić z zaparciami u 6-latki?

Córka 6 lat mniewa problem z zaparciami często mówi po wypróżnieniu że boli ja siusia albo pupa badanie USG w porządku wyniki moczu w normie co może być powodem tych dolegliwości chodzi mi o ten ból krocza mówi że pupa boli ja w środku

Zgłosić się do pediatry, który zbada dziecko fizykalnie (w tym per rectum), skoryguje ewentualne błędy dietetyczne i w razie potrzeby zapisze odpowiednie leki/suplementy, wspomagające pracę jelit.