Co się dzieje z tymi nogami?

witam panie doktorze mam pytanie moja bliska krewna przewróciła sie na grzede ziemniakowi 3 godz lezala i nikt nie udzielił jej pomocy biła nogami po tych letach chcac wstac jest tega i ma problem z kregoslupem wreszcie mloda dziewczyna udzieliła jej pomocy. Po tym upadku pojawiy sie na nogach bable i zaczeło sie to zlewac w taka galaretowata jasnozielona mase i zaczeło cieknac z tych nog przezroczysty plyni to bardzo obficie wszystko przemakało a w pokoju to w ciagu paru minut to jak by ktos podloge zmył ale nie dokładnie ma te owrzodzenia na obu nogachi pietach od kolan do piet jak to leczyc i gdzie sie udacszpital w chelmie jes najblizej jej zamieszkaniaprosze o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazane jest niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem, może być internista, a najlepiej – chirurg naczyniowy. Dolegliwości w postaci obrzęku i sączenia się z nóg płynu surowiczego wskazują na niewydolność żylną. Owrzodzenia, które powstają wskutek tej choroby mogą skończyć się bardzo niebezpiecznymi powikłaniami w postaci nadkażeń bakteryjnych. W tym wypadku może na to wskazywać kolor płynu sączącego się ze zmian.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-krazenia-objawy-przyczyny-diagnoza-leczenie.

Nie należy bagatelizować ani schorzenia, ani powstających wskutek niewydolności żylnej owrzodzeń – każda rana u chorego, która nie goi się w przeciągu 2 tygodni wymaga natychmiastowego wdrożenia leczenia. Brak leczenia może prowadzić do martwicy. Z pewnością konieczny będzie antybiotyk oraz środki odkażające rany. W następne kolejności leczenie, które może pomóc w przyspieszeniu gojenia ran, co z uwagi na specyfikę choroby – nie jest łatwe.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/owrzodzenia-zylne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.