Co stosować na pleśniawki u 11-miesięcznego dziecka?

Co stosować na pleśniawki u 11 miesięcznego dziecka? Stosowanie Aftinu nie pomogło, pleśniawki wróciły. Od kilku osób słyszałam że dobrą metodą jest smarowanie ich moczem dziecka,ale czy to napewno bezpieczny i dobry sposób?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę nie używać moczu do leczenia pleśniawek! Proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zaleci nystatynę lub np. Flumycon.