Co znaczą fragmenty błony śluzowej pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym z cechami akantozy?

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie rozpoznania histopatologicznego. " wycinki obejmują fragmenty błony śluzowej pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym z cechami akantozy i miejscami z obecnością dysplazji o różnym stopniu nasilenia, od małego do ogniskowa dużego stopnia (LIN3). Miejscami obrazy odpowiadające rakowi przedinwazyjnemu (CIS). W podścielisku przewlekłe nieswoiste naciski zapalne i ogniskowo nasilone szkliwienie. Miejscami dysplastyczny nabłonek wpukla się w głąb podścieliska brak jest jednak jednoznacznych cech inwazyjności procesu. Materiał może nie być reprezentatywny dla całości procesu. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

To rozpoznanie wskazuje na obecność zmienionych komórek, które jeszcze same w sobie nie są komórkami rakowymi, ale maja znacznie zwiększony potencjał transformacji nowotworowej. Z wynikiem proszę się udać do lekarza w celu zaplanowania dalszego leczenia.