Co znaczą wyniki po usunięciu przepukliny?

Witam. 14 lat temu mialam operacje odcinka L5/s1 (usuniecie przepukliny),dziś odebrałam wynik rezonansu :widoczne obniżenie sygnału t2krążków l4/5,l5/s1.wypukliny pierścienia krazka l2/3,l3/4,tylna lewoboczna wypuklina pierścienia l4/5,z podwiezadlowym peknieciem pierscienia..stenoza zachylka bocznego...szerokopodstawna wypuklina tylno prawoboczna pierscienia l5/s1 ze stenoza otworu miedzykregowego.blaszki graniczne nieregularne....co to moze oznaczac?czy potrzebna będzie kolejna operacja?dziekuje za odpm

Zmiany zwyrodnieniowe, które są opisane prawdopodobnie występowały już przed operacją. Najpoważniejszy poziom został naprawiony, teraz należy prowadzić regularną aktywność fizyczną, w tym zajęcia fizjoterapeutyczne aby zatrzymać lub wycofać zmiany. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki