Co znaczy niewielka odprowadzalna przepuklina kanału pachwinowego?

Witam, mam przepuklinę pachwinową prostą po prawej stronie, ostatnio czułem na przemian ból, uczucie ciepła, uczucie zimna. Po konsultacji u chirurga, lekarz stwierdził, że na razie nie widzi potrzeby robienia zabiegu. Prywatnie zrobiłem sobie usg oto wynik: "Niewielka odprowadzalna przepuklina kanału pachwinowego. Węzły chłonne pachwinowe niepowiększone- drobne odczynowe o wym. w osi dł. do 13mm. Żyła biodrowa bez cech zakrzepicy." Czy po tym badaniu jest powód do niepokoju czy mam naciskać na lekarza aby zrobił zabieg. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje z wynikiem udać się do lekarza badającego i kierować się jego zaleceniami