Co znaczy skupisko cienkościennych torbieli w nerce u niemowlaka?

Niemowlę 3 miesięczne wszystkie wyniki badań prawidłowe a USG w miejscu nerki prawej skupisko cienkościennych torbieli, dł 59 mm, najwieksza torbiel 40x21mm,prawidłowej tkanki nerki nie uwidoczniono. Nerka lewa 59mm, UKM nieposzerzone, grubość i echogeniczność miąższu prawidłowa.Moczowody nieposzerzone.Czy jest to groźne i czy potrzebna może być operacja bo oczekujemy na wizytę u nefrologa ale się martwimy co dalej.

nie podaje Pani informacji czy torbielki były stwierdzane wczesniej np w trakcie badań prenatalnych, jak wyglądają próby nerkowe i badania moczu?