Co znaczy takie MR kręgosłupa odcinka szyjnego?

N TECHNIKA BADANIA: badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano aparatem GE Signa HDxt, sekwencje FSE, GRE i STIR, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje strzałkowe i wybrane przekroje poprzeczne, bez kontrastu OPIS: Niewielkie lewowypukłe wygięcie ze zniesieniem lordozy kręgosłupa szyjnego. Na poziomie C2-C3 krążek międzykręgowy nie wykazuje zmian. Na poziomie C3-C4 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykregowego modeluje worek oponowy. Na poziomie C4-C5 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje rdzeń kręgowy, wymiar ap kanału kręgowego na tym poziomie - 10,5 mm Na poziomie C5-C6 w krążku międzykręgowym widoczny jest stabilizator/implant. Tylne uwypuklenie tego krążka modeluje rdzeń kręgowy, wymiar ap kanału kręgowego na jego poziomie - 9 mm, zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów zmniejszają wymiar ap prawego otworu międzykręgowych. Na poziomie C6-C7 tylna protruzja krążka międzykręgowego modeluje rdzeń kręgowy, nieco bardziej po prawej stronie i zmniejsza wymiar ap kanału kręgowego do 7,5 mm. Poza tym w zakresie objętym badaniem nie uwidoczniono innych zwężeń światła kanału kręgowego i otworów międzykręgowych. Rdzeń kręgowy w odcinku objętym badaniem bez zmian ogniskowych, niepogrubiały, modelowany jak w opisie powyżej. WNIOSKI: - tylna protruzja krążka międzykręgowego C6-C7 modeluje rdzeń kręgowy i zmniejsza wymiar ap kanału kręgowego do 7,5 mm

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia na podstawie badania fizykalnego i wyników badań obrazowych.