Co znaczy, że powyżej nadkłykcia bocznego prawej kości udowej widoczne są zwapnienia?
Proszę o analizę opisu zdjęcia rtg (staw kolanowy,AP,bok 5.153) i podanie ewentualnych form leczenia.Opis: Szpara stawu kolanowego prawego zwężona od strony przyśrodkowej.Zaznaczona osteofitoza krawędzi stawowych oraz rzepki.Powyżej nadkłykcia bocznego prawej kości udowej widoczne są zwapnienia. W przynasadzie prawej piszczeli widoczne są drobne zwapnienia.Z góry dziękuje za odpowiedz.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje na zmianyzwyrodnieniowe wskazana wizyta u ortopedy i odpowiednie postepowanie