Co zrobić, aby uniknąć operacji kręgosłupa?

Na poziomie C5-C6 na tylnych krawędziach trzonów osteofity. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka C5-C6 z okrężna przepukliną towarzyszącą zmianom kostnym zwyrodnieniowym, uciskającą worek oponowy, korzeń brzuszny lewego nerwu, modelującą korzeń brzuszny prawego nerwu i przednią powierzchnię rdzenia kręgowego, wpuklającą się nieznacznie do otworów międzykręgowych obustronnie. Dyskretna protruzja krążka C3-C4 modelująca worek oponowy. Co zrobić aby uniknąć operacji

Witam, na podstawie podanych przez panią informacji bardzo ciężko określić czy operacja jest potrzebna czy też nie. Nic nie pisze pani o swoich objawach: gdzie występuję ból, czy są promenowania do kończyn górnych, czy występują drętwienia, mrowienia, czy zauważyła pani osłabienie siły mięśniowej? Proponuję wybrać się do fizjoterapeuty/terapeuty manualnego który przeprowadzi wywiad, badanie i wówczas będzie mógł określić dalsze leczenie. Pozdrawiam