Co zrobić w przypadku dużych wahań ciśnienia tętniczego?

Zmierzyłam przed chwilą 4 krotnie swoje ciśnienie tętnicze. Odstępy czasu wynosiły mniej więcej 10 min. Pozycja zawsze ta sama. Siedzę prosto i ręka oparta na stole. Jednakże moje ciśnienie oscyluje w granicy 80 na 30-35. Sprawdziłam to bo głowa mnie strasznie dzisiaj boli.Powinnam coś z tym zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli przy takich wartościach ciśnienia tętniczego odczuwa pani dolegliwości (osłabienie, zawroty głowy, mroczki przed oczami, ból głowy, czy stany przedomdleniowe) wskazana jest konsultacja i ocena lekarska oraz ew. badania dodatkowe np. EKG. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub w razie bardzo nasilonych dolegliwości na SOR.