Co zrobić ze zmęczeniem i brakiem chęci do pracy?

Witam, Chciałam zapytać się specjalisty bo nie wiem co mam z tym zrobić cały czas czuję się zmęczona i brak mi sił na cokolwiek. Kiedy wstaje z rana ledwo podnoszę się z łóżka. Mam nastroje depresyjne a w pracy zaległości. Co mogę z tym zrobić? Mam już dość i szukam pomocy. Czy to problem ze zdrowiem?

Witam, warto skonsultować się na początek z lekarzem rodzinnym, aby sprawdzić przyczyny somatyczne. Czy może mieć to związek z poziomem stresu, wyczerpania lub obciążenia organizmu, anemii, z jakością snu czy zaburzeniami depresyjnymi. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy, wsparcia zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Na początku warto skorzystać z pomocy lekarza, który zleci wykonanie badań diagnostycznych. Po wykluczeniu problemów somatycznych, zwracając uwagę na napisanie przez Panią o nastrojach depresyjnych, zalecałabym wizytę u psychiatry, w celu postawienia diagnozy bądź wykluczenia Pani podejrzeń. Następnie warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty, z których popracuje Pani nad poprawą funkcjonowania.
Może być tak, że z racji na zaległości w pracy, organizm automatycznie się buntuje, gdy ma je nadrobić, ponieważ człowiek boryka się z pewnymi trudnościami w nadrobieniu tego. Nie wiem jak jest w Pani przypadku, ponieważ nie znam na tyle sytuacji, więc to jedynie co mogę na tą chwilę Pani odpisać.

Zapraszam na rozmowę,
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA