Codziennie biegam: dlaczego nie mogę schudnąć?

Od ponad miesiąca biegam codziennie po pracy na tzw. orbitreku. Przebiegam przez 60 minut 16 kilometrów i średnio licznik pokazuje 1200 kalorii. Dlaczego więc nie mogę schudnąć? Mam 22 lata, ważę 80 kg i mam 175 cm wzrostu. Czy coś robię nie tak? Biegnę raz wolniej, raz szybciej. Po skończeniu jestem zmęczona, ale nie tak żeby paść na twarz. Mięśnie czują wysiłek i jestem zmęczona i bardzo się pocę. Na koniec robię około 100 brzuszków. Rano jem śniadanie od razu jak wstaję, coś zjem w pracy, potem obiad, kolacja i po 18 nie jem nic. Po 19 zaczynam bieganie. Zjadam do 1500 kalorii dziennie. Nie jem w ogóle słodkiego i mięsa, bo jestem wegetarianką. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, czy to może tez mieć jakieś znaczenie? Oczekuję rady, czy robię coś źle, że nie mogę schudnąć? Czy jak będę jadła mniej to schudnę? Kiedyś słyszałam, że jak będę za mało jeść to organizm zacznie odkładać kalorie i tez nie będę mogła schudnąć. Więc co robić? Pozdrawiam Sylwia.
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Pierwsze pytanie brzmi, od jak dawna Pani biega. Możliwe, że jest to za krótki czas, by móc zauważyć efekty. Kaloryczność spożywanych pokarmów oczywiście ma znaczenie ale należy zwrócić uwagę na spożywane produkty typu makaron, pieczywo.
W pierwszych miesiącach diety spadek masy ciała może być niezauważalny w pierwszym okresie diety, gdyż dochodzi do zamiany wagi tkanki tłuszczowej na masę mięśniową.
Jeżeli po miesiącu diaty i regularnych ćwiczeń nie zauważy spadku masy ciała wskazana będzie wizyta u lekarza rodzinnego.