Cofnięcie dysplazji szyjki macicy a badania diagnostyczne

Witam mam 21 lat od dwoch lat jestem pod opieka ginekologa ktory co pol roku pobiera mi wycinki z szyjki macicy poniewaz kiedys wykryto dysplazje ktora sie cofla czy tak bedzie cale zycie ze bede miala co pol roku wycinki? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie. Po cofnięciu się zmian badania cytologiczne będą wykoywane rzadziej stopniowo co pół roku i rok.