Cukrzyca a ustawienie diety

Witam , nie potrafię sobie ustawić diety a jestem chora na cukrzycę biore od 6 jednostek insuliny a nieraz 12 jednostek nie umiem obliczac kalorii i nie wiem co z czym mogę łączyć chodzi o żywność zamiast cukru używam fruktozę mam cukry nieraz dochodzace do 350 prosze o pomoc a wizyta u diabetyka dopiero za pół roku gośka

Witam Panią,

Używanie fruktozy nie jest zbyt dobrym pomysłem. Niech pani rozważy stosowanie słodzików, oczywiście w rozsądnych ilościach - nie podnoszą one stężenia glukozy we krwi, Proszę przed wizytą u diabetologa udać się do dietetyka, który przeszkoli Panią w zakresie diety cukrzycowej. Jednak, jeśli Pani cukry często przekraczają 350 mg/dl, proszę udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do szpitala. Zostanie tam Pani dokładnie przeszkolona i zostaną dobrane optymalne dla Pani dawki insuliny. Najlepiej wziąć skierowanie do Oddziału Diabetologicznego, Endokrynologicznego lub Internistycznego.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz