Cukrzyca typu 1 a stosowanie syropu z żurawiny u 21-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie Moja corcia ma zaledwie 21 miesiecy i od trzech rozpoznana cukrzyce typu 1, od poczatku choroby mamy problem ze stabilizacja cukrow , i odbija sie to ciaglymi stanami zapalnymi ukladu moczowego poniewaz ciagle towarzysza jej drozdze !!!! moje pytanie brzmi czy moge podawac dziecku syrop z zurawiny " ZURAVIT JUNIOR " Ktory zawiera sacharoze, jesli tak to jak to zrobic najbezpieczniej dla jej organizmu ??? BARDZO DZIEKUJE AGNIESZKA MAMA LENKI

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, bezpieczniej będzie podać dziecku sok z żurawiny mrożonej lub używać tego soku jak sok z cytryny np. do surówki do zakwaszenia potrawy.
Pozdrawiam serdecznie

Węglowodany podawane dziecku z cukrzycą powinny być każdorazowo dokładnie ocenione pod katem jakości i ilości. Celem tego jest dokładne dawkowanie insuliny. Jeśli nie ma Pani pewności, jak to robić, proszę udać się do najbliższego ośrodka diabetologii dziecięcej i odbyć tam szkolenie dla rodziców.