Ćwiczenia fizyczne po przeszczepie wątroby

Jestem 4 miesiące po przeszczepie wątroby ,wyniki badań kontrolnych jak również stan ogólny dobre. Pytanie- czy mogę zacząć delikatnie ćwiczyć mięśnie brzucha, czy raczej jest to niewskazane na obecny czasookres od operacji

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Proponowałbym rozpocząć od wysiłku o charakterze dynamicznym o nieznacznym obciążeniu - spacery, nordic-walking, rozciąganie. Jeśli chodzi o ćwiczenie mięśni brzucha to proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który oceni czy nie ma ku temu przeciwwskazań.