Cytomegalia a 37. tydzień ciąży

WitamW ciazy nie mialam robionego wyniku ns cytomegalie dopiero jak urodzilam w 37 tygodniu ciazy zrobiono mi wynik i wyszlo ze igg mialam500 a igm 0.4 moja moja corka urodzila sie zdrowa dostala10 w skali abgar. Ale miala zly wynik na cytomegalie igg41 a igm0.2 corka ma teraz 6 tygodni moje pytanie jest takie czy to jest wtorne czy pierwotne zakazenie czy moglam podczas ciazy przekazac corce przeciwciala i one spadna jak na razie byla zoltaczka i teraz tarczyca ale nie ma wrodzonej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej przeciwciała IgG przeniknęły przez łożysko. Podany wynik nie wskazuje na świeżą infekcje.