Czas pobytu w szpitalu po usunięciu torbieli środkowej szyi

Witam,mam miec operacje usuniecia torbieli srodkowej szyi.Ile trwa pobyt w szpitalu?Czy po operacji sa problemy z mowa?Jak szybko po operacji mozna zaczac cwiczyc-jestem instruktorka fitness.pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy od dokładnego stosunku anatomicznego do innych struktur, wielkości i położenia. Zalecam zadać te pytania lekarzowi prowadzącemu ktory ma wykonać zabieg. Pozdrawiam