Czego może się spodziewać osoba z wykrytym guzkiem płata tarczycy?

Witam, wykryto u mnie guzek w dolnym biegunie płata lewego tarczycy. Guzek mały owalny hipoechogeniczny o wym: 9x4 mm. Pozatym echostruktura gruczołu jednorodna bez zmian ogniskowych, okoliczne węzły niepowiekszoine.. morfologia krwi wszystko w normie. TSH w normie, FT4 w normie. Wizytę mam dopiero za kilka dni u endokrynologa prosze napisać jak bardzo niepokojące są te zmiany i czego moge się spodziewać?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że może być konieczność wykonania biopsji guzka aby dokładnie poznać jego charakter.