Czerwienienie się i uczucie gorąca

Cześć!

Mam problem z czerwienieniem się. Normalnie ciśnienie mam dobre, gdy miałem sprawdzane wynosiło 110/70, ale nieraz mi skacze i robię się cały czerwony. Czuję jak robi mi sie gorąco, robię się cały mokry. Nie wiem od czego to zależy, dzieje się tak coraz częściej, gdy ktoś coś do mnie powie, podejdzie, patrzy się, śmieje obojętnie z jakiego powodu. Byłem u lekarza, myślał że to może tarczyca, ale podobno wyniki były dobre. Jeszcze mam cały czas mokre ręce. Nie wiem co robić, już nie chcę palić buraka na każdym kroku.

Witam!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zespół rakowiaka lub też zaburzenia lękowe. Przede wszystkim należy wykluczyć podłoże organiczne. W tym celu warto zgłosić się do internisty w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych: USG jamy brzusznej, zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz oznaczenie w moczu kwasu 5-hydroksyindolooctowego. Zespół rakowiaka jest dość rzadką chorobą, ale opisane objawy są dość typowe, aczkolwiek z opisu również wynika, że do nasilenia objawów dochodzi podczas kontaktu z ludźmi co może wskazywać na kwestię nerwicową. Po wykluczeniu rakowiaka i innych ewentualnych przyczyn proponuję zgłosić się do psychiatry w celu dobrania odpowiedniego leczenia przeciwlękowego.

Pozdrawiam serdecznie!