Czerwone gardło i gruby nalot na języku

Mam prawie caly czas czerwone gardlo, czasami bardzo gruby nalot na jezyku, czeste odbijanie i gazy i suchość w ustach (choć to może od krzywej przegrody bo czesto oddycham ustami). Kilka dni temu miałam naprawdę bardzo gruby osad na jezyku i czerwone kropki na podniebieniu. Jezyk mnie szczypal i piekl. Stosowalam tantum verde. Nalot dosłownie zszedł w calosci (czego nigdy wcześniej nie doswiadczylam) ale szczypanie jezyka pozostalo. Tam gdzie zszedł nalot jezyk stal się bardzo czerwony.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podane objawy mogą mieć związek z chorobą refluksową przełyku. Oprócz zgagi, bólu i pieczenia za mostkiem mogą pojawić się w niej również pieczenie gardła, zmiany w obrębie języka. Myślę że warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Prawdopodobnie mamy tu problem z utrudnionym oddychaniem przez nos, stąd wysuszona i czerwona błona śluzowa gardła w wyniku oddychania przez usta, oraz podrażnienie górnych dróg oddechowych przez kwas solny jako wynik zarzucania treści pokarmowej do przełyku i ulatnianie się oparów. Wskazy jest zabieg septoplastyki i konsultacja gastrologa.