Czerwone plamienia po masturbacji od 5. miesięcy a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Mam 35 lat. Od 2 lub 3 lat biorę tabletki hormonalne Zoely. Nie było do tej pory żadnych objaw. Aż tu nagle od 5 miesięcy mam zawsze po masturbacji mam czerwone plamienia. Co mi jest, czy mam się już martwić?

Witam. Tego typu plamienia mogą pojawić się w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i nie są powodem do niepokoju. Powinna Pani jednak poddawać się systematycznej ocenie ginekologicznej.