Częste bóle głowy i karku oraz wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego
witam, zmagam się częstym bólem głowy i karku, zrobiłem MRI kreg. szyjnego - Zniesiona lordoza szyjna. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. Umiarkowana dehydratacja i nieznaczne obniżenie wysokości krążka C5/C6. Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka C5/C6 uciska nieznacznie worek oponowy. Poza tym nie stwierdza się cech dyskopatii szyjnej oraz ucisku krążków na worek oponowy i korzenie nerwowe. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. ból najczęściej pojawia sie oko potylic

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ucisk jest nieznaczny lecz może dawać dolegliwości bólowe opisane przez Pana.
Zalecana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.