Częste bóle głowy i wynik RM głowy
Witam. Mam 39 lat. Od kilku lat cierpię na bardzo częste bóle głowy. Wynik zleconego TK prawidłowy. Proszę o interpretację wyniku RM głowy: Zaznaczone zaniki korowe płatów czołowych. Hypoplazja RVA. Poza tym obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału w obrębie mózgowia nie stwierdza się.

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowią zaniki korowe w okolicy czołowej oraz hipoplazja, tj. niedorozwój prawej tętnicy kręgowej. Opisane nieprawidłowości nie powinny być jednak przyczyną tak nasilonych dolegliwości bólowych. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.